Tracklist

CD 1
# Title Artist Rating Length
1 Freylekhs-Čoček #5
Brotherhood of Brass 5:19
2 Kadenca
Ognjen i Prijatelji 2:32
3 Prva frula
Zar 4:26
4 Ja urani' jutros rano
Zvezdana (Anastasija) Ostojić 3:05
5 Pastirska melodija i dva kola
Marsya 3:24
6 Pelno me sam
Šaban Bajramović 5:33
7 Vojvođanska igra br. 2
Zorule 3:03
8 Ova brda i puste doline
Moba 3:51
9 Stani, stani Ibar vodo
Orkestar Slobodana Salijevića 3:31
10 Putnička melodija noću
Žorž Grujić 2:02
11 Tamburalo momče
Beogradska Čalgija 3:55
12 Što se beli more, gore Šar-Planina
Belo Platno 4:12
13 Poskok
Svetlana Spajić-Latinović, Darko Macura 2:03
14 Vlaški pojas
Aca Šišić 4:04
15 Untitled #7.29
Lajkó Félix 7:31

Credits

CD 1

clarinet:
Šamu Kiš (track 2)
Merlin Shepherd (track 1)
Mustafa Šantić (track 6)
clarinet and saxophone:
Ognjen Popović (track 2)
violin:
Aca Šišić (track 14)
Neđo Kovačević (track 6)
Lajkó Félix (Hungarian violinist) (track 15)
Vladimir Nikolić (track 11)
berda [bas]:
Vladimir Nikić (track 2)
berda [kis-beges]:
Bojan Trenkić (track 7)
trumpet:
Jovica Ajdarević (track 1)
Frank London (track 1)
Boban Marković (track 1)
Osman Salijević (track 9)
Predrag Salijević (track 9)
Susan Sandler (track 1)
Srđan Spasić (track 1)
bagpipe:
Žorž Grujić (track 5)
bisernica [prim]:
samica:
Darko Macura (track 13)
tenor horn / alto horn:
Ašim Ajdinović (track 1)
Neglija Alitović (track 9)
Dragoljub Eminović (tracks 1, 9)
Febija Eminović (track 9)
Selistar Eminović (track 1)
Srđan Eminović (track 1)
Novica Memedović (track 9)
viola:
Varga Károly (track 15)
Kelemen Zsolt (track 15)
membranophone:
Aaron Alexander (track 1)
Senad Zrnovac (track 6)
guitar:
Sandi Duraković (track 6)
Vlada Janković (track 2)
Mišo Petrović (track 6)
bass [bis bas]:
Kosta Latinović (track 6)
bugarija [kontra]:
Željko Đanković (track 7)
brač [bass prim]:
Mihajlo Jović (track 2)
Nemanja Lužanin (track 7)
Nikola Popović (track 7)
Milan Vučetin (track 7)
oud:
Nikola Popmihajlov (track 11)
čelo [tamburaski celo]:
Enriko Horvat (track 7)
double bass:
Milan Svirčev (track 7)
double bass [kontrabass]:
Kurina Ferenc (track 15)
percussion:
Ambruz Robert (track 15)
Takács Tibor (track 15)
goblet drum:
Perica Obradović (track 11)
snare drum:
Saša Stanojević (track 1)
saxophone:
Momčilo Krstić (track 1)
tambura:
Vladimir Simić (track 11)
tuba:
Saša Ališanović (tracks 1, 9)
Mark Rubin (US roots/jazz/klezmer bassist/multi-instrumentalist) (track 1)
bass drum:
Ašmet Eminović (track 1)
Vlada Jovanov (track 2)
Stojan Mustafić (track 9)
Dušan Đukić (track 5)
horn:
Žorž Grujić (track 10)
jew's harp:
recording engineer:
Aleksandar Zarić (track 3)
vocals:
Šaban Bajramović (track 6)
Tatjana Doslo (track 8)
Jelena Glavaš (track 8)
Aleksandar Jovanović (Vocalist in “Beogradska Čalgija”) (track 11)
Jelena Jovanović (track 8)
Dragana Jović (track 8)
Jelena Martinović (track 8)
Zvezdana (Anastasija) Ostojić (tracks 4, 8, 12)
Sanja Ranković (track 8)
Nataša Simić (track 12)
Aleksandar Zarić (track 3)