Annotation

XIX gadsimta beigās daži meistari Vidzemē bija tā piešāvušies, ka paši sāka ne vien remontēt, bet izgatavot ermoņikas. Viens no pirmajiem un veiksmīgākajiem, kas to darījis, bija Augusts Ieviņš, tāpēc pakāpeniski visus šāda veida instrumentus sāka saukt par ieviņām.

Meistars izvietojis savu darbnīcu dažus desmitus kvadrātmetru lielajā pagrabā K. Barona ielā 52, virs kuras pašam piederējis mūzikas instrumentu veikals, tajā tirgojis ne vien savus, bet arī citu izgatavotus instrumentus. Ermoņiku izgatavošana bijusi tam laikam gana ienesīga - jauns instruments esot bijis apmēram vienas govs cenā.

Augusts Ieviņš taisījis ne tikai ermoņikas - kādā senā fotogrāfijā viņš redzams spēlējam paša izgatavoto ģitāru ar diviem grifiem. Meistars bijis sabiedriski aktīvs un kā mūziķis piedalījies teātra izrādēs, vēl šodien viņš redzams darbībā krogus ainā 1939. gada filmā Zvejnieka dēls, paņemot ermoņikas un iesākot dziesmu Laša kundze bola acis.

Ieviņa veikals un darbnīca darbojusies vēl pēc Otrā pasaules kara, taču 50. gadu sākumā padomju vara to likvidējusi, tomēr Ieviņš ar instrumentu būvi un remontu nodarbojies pat līdz savai nāvei 1959. gadā.

Annotation last modified on 2015-01-19 18:35 .
Filter

Discography

Showing official release groups by this artist. Show all release groups instead, or show various artists release groups.