Vox Clamantis

~ Group

Wikipedia

Vox Clamantis (ladina keeles 'hüüdja hääl') on 1996. aastal asutatud Eesti vanamuusikaansambel.

Ansambli kunstiline juht ja dirigent on Jaan-Eik Tulve. Ansambli tegevust organiseerib MTÜ Eesti Gregoriaani Ühing.

Gregooriuse laulu ja varajase mitmehäälsuse kõrval kõlab ansambli kontsertidel ka kaasaegne muusika. Vox Clamantisele on kirjutanud teoseid mitmed eesti heliloojad, teiste seas Arvo Pärt, Helena Tulve, Toivo Tulev, Erkki-Sven Tüür, Tõnis Kaumann, aga ka tuneesia helilooja ja laulja Dhafer Youssef.

Vox Clamantis on andnud arvukalt kontserte nii Eestis kui ka välismaal: Lätis, Leedus, Soomes, Norras, Tšehhis, Belgias, Poolas, Venemaal, Prantsusmaal, Inglismaal, Luksemburgis, Austrias, Ungaris, Itaalias, Saksamaal, Šveitsis, Portugalis, Kreekas, Türgis, Kanadas, USA-s ja Liibanonis.

2011. aastast osaleb ansambel Prantsusmaa suurimal klassikalise muusika festivalil La Folle Journée.

Ansambel on teinud tihedalt koostööd Pariisi gregooriuse laulu kooriga Le Choeur Grégorien de Paris, mis on viinud ühiste esinemisteni mitmetes Euroopa riikides, aga ka Marokos ja Jaapanis. Aprillis 1998 salvestati Luxembourgis ühine CD.

Ansambel on esinenud koos rahvusvaheliselt tunnustatud organistidega nagu Jean Boyer, Werner Jacob, Jon Laukvik, Peter van Dijk, Edgar Krapp jt ning andnud kontserte koos Hortus Musicuse, NYYD Ensemble'i, Voces Musicalese, Weekend Guitar Trio, Küberstuudio, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ning Tallinna Kammerorkestriga. Veel on esinetud koos Villu Veski, Taavo Remmeli, Sofia Rubina, ameerika löökpillimängija Brian Melvini, tuneesia sufilaulja ning udimängija Dhafer Youssefi ja katalaani soprani Arianna Savalliga.

Ansambel Vox Clamantis on teinud koostööd plaadifirmadega ECM Records, Arion ja Mirare.

2011. aastal pälvisid Vox Clamantis ja Jaan-Eik Tulve Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia kirgastavate kontsertide eest Eestis ja välismaal.

Continue reading at Wikipedia... Wikipedia content provided under the terms of the Creative Commons BY-SA license
Filter

Discography

Album

Year Title Artist Rating Releases
2002 Annum per annum Arvo Pärt; Vox Clamantis 1
2003 Ieremias Vox Clamantis 1
2008 Stella Matutina Vox Clamantis 1
2012 Filia Sion Vox Clamantis, Jaan-Eik Tulve 1

Showing official release groups by this artist. Show all release groups instead, or show various artists release groups.